Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

News

Po co dziecku ubezpieczenie NNW?

Po co dziecku ubezpieczenie NNW?

NNW, czyli polisa, która zabezpiecza przed następstwami nieszczęśliwych wypadków, jest popularnym rodzajem ubezpieczenia. Rodzice najczęściej mają z nią do czynienia, gdy ich dziecko wkracza w kolejny etap swojego życia, który kryje się pod nazwami „przedszkole” lub „szkoła podstawowa”. Zdarzenia, w których pomocna może okazać się pewna kwota odszkodowania, nie są planowane. Wnioskować można, że nigdy nie wiemy, co przyniesie los. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność i dlatego ubezpieczenie NNW dla dziecka będzie dobrze spożytkowaną sumą. 

NNW w szkole czy indywidualnie?

Choć często do urazów- złamań, zwichnięć, skręceń- dochodzi w szkole, nie oznacza to obligatoryjności ubezpieczenia grupowego. Często oferty przedstawiane na zebraniach i radach rodzicielskich są korzystne i wynikają z długotrwałej współpracy placówki oświaty z towarzystwem ubezpieczeniowym. Ceny w polisach są „przyjemne”, ale oferta ofercie nie jest równa. Zdarza się, że za tę samą kwotę można nabyć ubezpieczenie u innego agenta, jednak warunki będą inne. Decyzję należy podjąć indywidualnie, uwzględniając potrzeby rodziców i z doświadczenia wnioskując- prawdopodobieństwo niepożądanego zdarzenia. Informacje dodatkowe, na temat NNW dla dziecka, np. szczegóły zgłaszania szkody, można zgłębić na stronie internetowej NNWDziecka.pl . 

NNW jest potrzebne dziecku, ponieważ:

  1. Brak ubezpieczenia będzie się wiązał z brakiem pomocy. W porównaniu do ubezpieczenia na życie, NNW jest dobrowolne, jednak w razie wypadku, urazu, złamania, to polisa NNW będzie podstawą do wypłaty odszkodowania. 
  2. Ubezpieczenie NNW można powielać. Nie trzeba ograniczać się do posiadania jednej polisy dla dziecka. Można zarówno ubezpieczyć je wraz z całą klasą, ale także indywidualnie. W razie niepożądanego zdarzenia będą należne dwa odszkodowania. Mogą się od siebie różnić w zależności od szczegółów umownych. 
  3. NNW działa w szkole i poza nią, w kraju i za granicą, w roku szkolnym i w wakacje. Niezależnie od aktywności fizycznych, jakie wykonuje dziecko, jest objęte ochroną. 
  4. Odszkodowanie pokryje koszt hospitalizacji, rehabilitacji i leczenia dziecka, jeśli zajdzie taka potrzeba. W razie wybicia zębów, złamania nogi czy ugryzienia przez psa, zostanie wypłacone odszkodowanie. Jego kwota będzie zależna od całkowitej sumy ubezpieczenia, z uwzględnieniem procentowej proporcji szkody. 
  5. Można wykupić dodatkowo assistance, które zapewni pomoc psychologa, korepetytora, dostawę sprzętu do rehabilitacji i transport medyczny, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Udostępnij

O autorze