Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

InneNews

Najmodniejsze dodatki do pokoju dziecięcego

Najmodniejsze dodatki do pokoju dziecięcego

Urządzenie ładnego, funkcjonalnego i bezpiecznego pokoiku dla dziecka nie należy do prostych zadań. Na szczęście czasy kiedy to w pokojach dziewczynek królował róż a u chłopców obowiązkowy był błękit, już dawno minęły. W tej chwili najmodniejsze dodatki do pokoju dziecięcego to te w stylu skandynawskim, gdzie rządzą geometryczne wzory, zwierzęce motywy oraz stonowane, pastelowe barwy.

Półki drewniane w kształcie domków

To bardzo efektowny i ciekawy element dekoracyjny pełniący jednocześnie funkcję półki na drobiazgi. Mebel może być w różnych kolorach oraz rozmiarach. Możemy powiesić go pojedynczo lub stworzyć kompozycję na ścianie z kilku domków. Całość tworzy naprawdę urokliwą aranżację. Idealną zarówno dla chłopczyka jak i dziewczynki.

Półki na książki

Jeśli mówimy o półkach w postaci domków, to oczywiście pokoik dziecięcy nie może obyć się również bez półeczki na książki. Taki wiszący mebel stworzy kącik czytelniczy dla najmłodszych. To ważne, aby już od dziecięcych lat kształtować dobre nawyki, a czytanie książek do takich właśnie należy. Wyeksponowane książeczki stworzą kolorową wystawę.

Naklejki i zegary na ścianę

Naklejki na ścianę to najszybsza i najtańsza forma dekoracji pokoju. Już mały akcent potrafi zmienić wiele. Plusem jest to, że dowolnie możemy zmieniać położenie przylepek tworząc nowe wzory i aranżacje. Zegary dziecięce to drugi rodzaj ozdób na ścianę, które także sprawiają, że wnętrze nabiera oryginalności. W zależności od upodobań mogą występować w różnych kształtach, ale także kolorach. Jeśli twoja córka uwielbia róż to nie problem. Gdy syn jest fanem piłki nożnej to także znajdzie się odpowiedni zegar i dla niego. Zegary mają także tą zaletę, że nie są przymocowane na stałe, zawsze możemy wymienić jeden model na inny.

Pudełko na zabawki

Każdy rodzic wie, że zabawek w pokoju dziecka nigdy dość! Co rusz dochodzą nowe, a te starsze wcale nie opuszczają pomieszczenia. Dlatego też warto zaopatrzyć się w kosz na zabawki. Oczywiście znając dziecięce możliwości, jeden kosz to zdecydowanie za dużo i najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka, podobnych kolorystycznie. Dzięki temu wszystkie elementy i te małe i duże będą miały swoje miejsce, a w pokoju panował będzie względny porządek. Kosze możemy wybrać w zależności od potrzeb – małe lub większe. Jednak doświadczenie mówi mi, że najlepiej decydować się na te największe. Jeśli chodzi o motywy to duża popularnością cieszą się te z nadrukami różnych zwierząt.

Urządzanie pokoju dziecka – to ważne

Urządzając pokój dziecka starajmy się by nie był on zbytnio przesycony różnymi kolorami. Zbyt pstrokate wnętrze potrafi po prosty przyprawić o ból głowy. Kierujmy się wiekiem dziecka, jednak zostawmy sobie furtkę na przyszłość. Dzieci szybko rosną i to co podoba się maluchowi dziś, nie koniecznie musi podobać się jutro. Dlatego najlepiej zamiast trwałych elementów, decydować się na dekoracje, które w każdej chwili możemy łatwo i szybko zmienić. Jeśli kupujemy duże meble, pamiętajmy, aby nie stawiać ich wolno. Każda szafa powinna zostać przykręcona do ściany ze względów bezpieczeństwa.

Nie zapominajmy, że urządzanie pokoju dziecka, mimo, że często jest czynnością dość trudną to jest to także spora frajda dla malucha. Jeśli tylko mamy możliwość dajmy mu prawo wyboru. W końcu to dziecko będzie spędzało w nim najwięcej czasu.

 

Udostępnij

O autorze