Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

MacierzyństwoNews

Najbezpieczniejsze słuchawki dla mamy

Najbezpieczniejsze słuchawki dla mamy

O tym ile radości daje dziecko, ale też jak duża to odpowiedzialność i ilość pracy wie każda matka. Warto jednak pamiętać, że znaleźć też trochę czasu dla siebie. Jedną z najpopularniejszych form relaksu jest słuchanie muzyki.

Jednak mając słuchawki w uszach tracimy kontakt z dzieckiem, więc nie zawsze jest to bezpieczne. Na szczęście problem ten został rozwiązany przez firmę Aftershokz. Jest to producent słuchawek z przewodnictwem kostnym.

Jak to działa?

Używają one kości czaszki jako systemu rezonatorów – to zjawisko nazwane jest przewodzeniem kostnym. Dzięki wprawianiu kości czaszki w odpowiednie drgania, dźwięk przekazywany jest do naszego ucha wewnętrznego. Inaczej mówiąc słuchawki zakłada się na wysokości kości policzkowej, a dźwięk przekazywany jest przez drgania, więc ucho jest całkowicie odkryte.

Dzięki temu można słuchać muzyki i równocześnie słyszeć dziecko. Co ważne dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu można odbierać połączenia telefoniczne (nadal nie tracąc kontaktu z dzieckiem).

Słuchawki Aftershokz działają bezprzewodowo, więc nie trzeba martwić się kablem. Na pełnym naładowaniu gotowe są grać około 6 godzin. Giętki i lekki pałąk sprawiają, że nosi się je bardzo wygodnie, a dodatkowo są odporne na drobne zachlapania. Świetnie mogą sprawdzić się również na spacerze z wózkiem, gdzie słuchając muzyki będzie słychać wszystko, co mówi do nas dziecko. Zastosowań takich słuchawek może być zdecydowanie więcej, a wszystko zależy od waszej kreatywności. O wszelkie kwestie techniczne zadbał producent.

Udostępnij

O autorze