Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

DzieckoNews

Język angielski dla dzieci – im wcześniej, tym lepiej!

Język angielski dla dzieci – im wcześniej, tym lepiej!

Chcesz, aby twoje dziecko w przyszłości nie miało problemów z porozumiewaniem się w obcych językach? Szukasz najlepszej metody nauczania i sprawdzonej szkoły językowej dla swojej pociechy? Od różnorodności ofert poszczególnych szkół i nauczycieli można dostać zawrotów głowy. W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, kiedy i gdzie zapisać swojego szkraba na kurs angielskiego dla dzieci oraz jakie metody przyniosą szybki efekt, a jednocześnie będą dla twojej pociechy świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Zajęcia dla dzieci innowacyjną metodą Leo English

Najnowsze badania wykazują, że dzieci uczą się języków w dwojaki sposób: symultaniczny i następczy. Metoda symultaniczna dotyczy dzieci dwujęzycznych. To, co jednak nie jest dla wszystkich oczywiste, to fakt, że młodzi poligloci to nie tylko dzieci rodziców posługujących się dwoma językami. Warunkiem bilingwizmu jest wprowadzenie nauki drugiego języka przed 3 rokiem życia. Jedną z takich metod jest licencjonowana, sprawdzona metoda nauczania Leo English, która pozwala na naukę już od 2 roku życia! Sprawdź kursy prowadzone tą metodą na angielski dla dzieci Konin.

Nauka angielskiego dla dzieci od 2 roku życia – zalety

  • Sprawdzona metoda – Leo English to licencjonowana metoda nauczania, dedykowana dzieciom od 2 do 11 roku życia. Nad jej projektem pracował sztab lingwistów, nauczycieli i psychologów dziecięcych, co sprawiło, że jest to jedna z nielicznych metod uwzględniająca tak skrupulatnie wiek i możliwości rozwojowe ucznia.
  • Skuteczność – forma zabawy, sprawia, że uczniowie szybko sami zaczynają formułować proste zdania i zapamiętują nowe słownictwo. Dodatkowo wczesny wiek rozpoczęcia nauki gwarantuje szybkie oswojenie i osłuchanie się z językiem obcym, tak że dziecko w przyszłości nie będzie miało problemu z tak zwaną barierą językową, a także wymową i akcentem.
  • Pobudzenie motywacji – zajęcia z angielskiego dla dzieci metodą Leo English są prowadzone w sposób atrakcyjny i przyjazny dla dziecka. Sprawia to, że maluchy szybko wykazują zainteresowanie tematem, mają dobre skojarzenia z nauką i tym samym czują motywację, by samodzielnie układać zdania i powtarzać słówka.

Angielski dla dzieci Konin to miejsce, gdzie Twoje dziecko nauczy się bezproblemowo języka obcego.

Zajęcia z angielskiego dla dzieci w zależności od wieku

W zależności od wieku twojego dziecka szkoły językowe proponują kilka grup wiekowych. Głównym powodem dla rozdzielenia maluchów na różne etapy nauczania są ich zdolności językowe, ale też podejście i wybór metod nauczania przez lektora. Przykładowo u dzieci w wieku 2-3 lat najważniejsze jest budowanie świadomości językowej, kontakt z językiem angielskim, prawidłowa wymowa i poznawanie pierwszych prostych słów.

Co gwarantuje nauka angielskiego dla dzieci od najmłodszych lat?

Podsumowując, zajęcia z angielskiego dla dzieci warto zacząć już od najmłodszych lat. Wczesny kontakt z obcym językiem wpłynie na swobodę posługiwania się nim w kolejnych latach, a wybór odpowiedniej metody, sprawi, że nasze pociechy polubią zajęcia i z chęcią będą chodziły na zajęcia, kojarząc naukę z zabawą i spotkaniami z rówieśnikami. 

Na zajęcia językowa warto zapisać dziecko już od małego. Im wcześniej zacznie swoją przygodę z językiem obcym, tym lepiej poradzi sobie z jego nauką. 

Udostępnij

O autorze