Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

NewsPorady

Jak wybrać okulary dobrej jakości ? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać okulary dobrej jakości ? Na co zwrócić uwagę?

Okulary korekcyjne to nie tylko narzędzie do korekcji wzroku, ale również niezwykle modny dodatek do niejednej stylizacji. Soczewki kontaktowe, do tej pory tak chętnie wybierane, ustępują im miejsca. Aktualnie na rynku mamy szeroki wybór ciekawych oprawek, które sprawią, że zyskamy oryginalny i  indywidualny styl w moment. Jednak niezależnie od tego, jakie wybierzemy, powinniśmy zdecydować się na te najlepszej jakości, które posłużą nam na długi czas. Jak wybrać okulary dobrej jakości? Sprawdzimy na przykładach dostępnych w https://sireneeyewear.com/showroom/

Okulary dobrej jakości – czyli jakie?

Kupując okulary dobrej jakości, będziemy mieli pewność, że będą nam służyły dłużej niż jeden sezon. Na co więc należy zwrócić uwagę, aby dokonać dobrego wyboru? Przede wszystkim na ich kształt, który dobieramy zgodnie z typem naszej twarzy. Jeśli posiadasz delikatne rysy, zrezygnuj z dużych oprawek. Szeroka twarz będzie wyglądała źle w tych mniejszych.

Dobierz okulary do swojego stylu

Styl okularów powinien odpowiadać stylowi, jaki preferujesz na co dzień. Dopasuj je do swojego sposobu ubierania się. Zastanów się, czy dane okulary będą modne również w kolejnym sezonie. Raczej unikaj modowych eksperymentów, gdyż tutaj łatwo o niewypał.

Okulary dobrej jakości — zwróć uwagę na materiał

Materiał i wykonanie wiele mówi o okularach, dlatego kupując tę konkretną parę, warto porównać oferty kilku producentów. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na oprawki, które muszą być przede wszystkim solidne i wygodne. Jeśli oprawki odkształcają się w dłoni, to od razu odłóż je na półkę. Aktualnie mamy spory wybór materiałów, z których mogą być zrobione. Możemy wybierać pomiędzy metalowymi, plastikowymi, drewnianymi, tytanowymi, a także oprawkami z acetatu – bez względu na to, jaki będzie nasz typ, przed zakupem dokładnie obejrzyjmy model, który zwrócił naszą uwagę. Najlepiej zrobić to stacjonarnie w salonie, gdzie masz możliwość przymierzenia. Takim miejscem jest Sirene Eyewear Showroom mieszczący się przy ulicy Wilczej 71 w Warszawie.

By przedłużyć żywotność okularów, niezbędne jest zakupienie solidnego futerału. Ochroni on je przed upadkiem i zabezpieczy przed dostaniem się w ręce małych domowników.

Okulary korekcyjne – jak dobrać?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych jest nie lada wyzwaniem. Pamiętaj, że to element garderoby, który będzie towarzyszył nam każdego dnia i wpłynie na nasz wizerunek. Dlatego ważne jest, aby kształt oprawki każdorazowo dopasować do kształtu naszej twarzy. I tak na przykład największą możliwość wyboru mają osoby o twarzy owalnej, gdyż pasuje im niemal każda oprawka. Kwadratowa twarz może nosić kontrastowe okulary, czyli modele okrągłe.

Udostępnij

O autorze