Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

NewsPorady

Jak wybrać dobry materac do spania?

Jak wybrać dobry materac do spania?

Zakup materaca nie jest wcale prostą czynnością. Mimo, że nie należy do kategorii produktów na całe życie, gdyż trzeba go wymieniać co kilka lat, to jednak ma ogromne znacznie jeśli chodzi o jakość Twojego snu i życia. Jednak nie ma jednego wyznacznika na to, który materac jest najlepszy i nie ma najlepszego materaca. Wszystko zależy od tego czego od niego oczekujesz. Jak wybrać dobry materac do spania, tak by tego nie żałować?

Rozważ różne technologie i materiały materacy

Od lat krąży mit o tym, że najlepszy materac to ten lateksowy. Jednak nic bardziej mylnego, gdyż był on dość dobry i modny w chwili wejścia tej technologii na rynek i rzeczywiście stał się jednym z najczęściej polecanych. Jednak pamiętajmy, że jak wspomniałam każdy z materacy jest przeznaczony dla innego klienta, z innymi wymaganiami dotyczącymi komfortu. Nie skreślaj żadnego z materacy, zanim nie dowiesz się jakie posiada plusy czy minusy. Tym bardziej jeśli jesteś alergikiem to materiał, z którego zrobiony został materac ma dla ciebie kluczowe znaczenie.

Przy zakupie materaca nie kieruj się jedynie kryterium ceny, czy twardości materaca. To są dwa najczęściej popełniane błędy. Na co więc zwrócić uwagę? Otóż na to, z czego jest wykonany, jaki ma pokrowiec, jaki ma okres gwarancji, jaki stelaż będzie do niego odpowiedni. Zbierając to wszystko w całość otrzymasz pełen obraz.

Testuj i sprawdzaj materac w praktyce

Nie kupuj pierwszego lepszego materaca. Zanim dokonasz wyboru idź do salonu i sprawdź go na żywo. Takie testowanie materaca pozwolić Ci mniej więcej ocenić czy jest on wygodny, twardy, miękki itp. Dobierz materac do wzrostu – jego długość powinna być min. o 20 cm większa niż Twój wzrost, a szerokość powinna wynosić min. 90 cm na osobę. Pamiętaj, aby zapytać na jakim stelażu leży materac, który wybrałeś, tak, aby nie okazało się potem, że wyraźnie zmienia się sposób w jaki odczuwasz jego twardość. Następnie porównaj ceny w sprzedaży internetowej, gdyż w ten sposób możesz zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych.

Dowiedz się, jakiego materaca potrzebujesz

Podstawowym pytaniem jakie pojawia się w momencie wyboru materacy, jest „twardy czy miękki”. Jeśli do tej pory korzystałeś z dobrej jakości materaca to nie będziesz miał problemu z odpowiedzią. Jednak gdy kupujesz go po raz pierwszy i do tej pory spałeś na wersalce, czy kanapie to możesz mieć problem z wyborem. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wizyta u fizjoterapeuty, który doradzi jak twardy powinien być materac, by był odpowiedni dla Ciebie. Wybierając materac należy wziąć pod uwagę ewentualne problemy z układem kostnym. Inną twardość zaleca się przy kifozie, skoliozie czy najczęstszej lordozie.

Pamiętaj nie kupuj materaca pochopnie po spędzonych 10minutach w jednej pozycji na nim w salonie. Poleż na nim nieco dłużej, testuj, sprawdzaj, eksperymentuj. Wierć się i ruszaj tak jak to robisz podczas snu. Postępując zgodnie z tymi radami powinieneś dokonać trafnego wyboru.

 

Udostępnij

O autorze