Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

Inne

Jak się zrelaksować – co to jest masaż tajski?

Jak się zrelaksować – co to jest masaż tajski?

Masaż tajski znany i dostępny był kiedyś tylko i wyłącznie członkom rodziny królewskiej. Dziś  jest ogólnodostępny i – co więcej – staje się on jednym z najbardziej popularnych rodzai masaży. Co to jest masaż tajski i na czym polega?

Masaż tajski jest również potocznie nazywany jogą dla leniwych. Osoba masowana przyjmuje w trakcie jego trwania sporo pozycji, które wykorzystuje się podczas ćwiczeń jogi. W Tajlandii jest to masaż tradycyjny, w starożytności dostępny tylko dla członków rodziny królewskiej.

Co to jest masaż tajski ?

Masaż tajski polega na rytmicznym uciskaniu określonych punktów na naszym ciele. Robi się to dlatego, iż według wierzeń, dzięki uciskaniu właściwych punktów na ciele możemy  pozbyć się stresów, napięcia, a także bólu.

Jak przebiega masaż tajski?

Masowana osoba ubiera się w luźne, wygodne ubrania. Kładzie się  na specjalnym materacu o umiarkowanej  giętkości. Masaż tajski wykonuje się indywidualnie, bądź w parze na dwie ręce. Podczas masażu, masażysta, bardzo intensywnie pracuje swoim  ciałem. Używa dłoni, kciuków, łokciu, przedramion a nawet stóp. Naciska w sposób rytmiczny na przebiegające aorty. To wszystko powoduje stan głębokiego odprężenia. Większość masażu przebiega po liniach Sen.

Osoba masowana ma do przyjęcia sporo pozycji,które to wywodzą się z jogi. Leżenie przodem, tyłem, bokiem to niektóre z nich. Pełna, w pełni kompletna sesja masażu tajskiego winna trwać 2 godziny lub więcej, podczas których w sposób rytmiczny następuje ucisk i rozciągnięcie całego ciała: to dotyczy również wyciągania palców, stóp u nóg, uszu. Osoba masowana przyjmuje różne wyciągnięte pozycje. Wszystko odbywa się zgodnie z wielowiekową procedurą.

Dla kogo polecany jest masaż tajski?

Masaż tajski polecany jest na pierwszym miejscu dla osób, które notorycznie odczuwają zmęczenie i dodatkowo narzekają na brak energii. Dzięki masażowi tajskiemu masowany otrzymuje sporo korzyści. Przede wszystkim przynosi ukojenie i odpręża napięte ciało. Działa rewitalizująco i jest błogosławieństwem dla duszy. Jeśli chciałbyś skorzystać z oferty masażu tajskiego, to polecam Ci salon ThaiSun należący do sieci salonów masaży tajskich.

Udostępnij

O autorze