Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

MacierzyństwoNews

Jak pomóc dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne?

Jak pomóc dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne?

Jak pomóc dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne?

Umiejętności lokomotoryczne to ważna grupa umiejętności motorycznych, których dzieci zaczynają się uczyć już w bardzo wczesnym dzieciństwie. Chodzenie – to jeden z największych ze wszystkich kamieni milowych rozwoju fizycznego dla małych dzieci. Jednocześnie… jest też pierwszą umiejętnością lokomotoryczną. To właśnie podczas chodzenia i innych umiejętności lokomotorycznych, które za tym idą, stopy przenoszą ciało z jednego miejsca w drugie. 

Umiejętności lokomotoryczne są punktem wyjścia dla wielu zajęć sportowych i rekreacyjnych, od piłki nożnej po golf, taniec i nie tylko. Sprawdź, jak można pomóc dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne! 

Kiedy u dziecka rozwijają się umiejętności lokomotoryczne?

Większość dzieci uczy się chodzić w wieku około 1 roku, a biegać, skakać i skakać w wieku 2 lat. Zaczynają opanowywać bardziej złożone umiejętności galopowania, skakania, zjeżdżania i skakania w wieku około 3 lat. Właśnie wtedy zaczynają uczyć się tych umiejętności, zwłaszcza tych trudniejszych. Małe dzieci i przedszkolaki potrzebują wielu okazji, aby ćwiczyć te umiejętności ruchowe.

Co może być umiejętnością lokomotoryczną?

  • Bieganie,
  • Skakanie na jednej nodze,
  • Skoki w przód i w tył
  • Pomijanie przeszkód w trakcie biegu,
  • Chodzenie na jednej nodze, 
  • Ślizganie się,
  • Galopowanie, 
  • Wspinanie się.

Jak rozwijać umiejętności motoryczne?

Martwisz się o rozwój dziecka? Oto kilka metod na to, by rozwijać swoje dziecko fizycznie oraz umysłowo… i to jednocześnie! 

Zajęcia językowe dla dzieci – ale takie, na których nie ma stagnacji! 

Doskonałym sposobem, by rozwijać w dziecku zarówno umiejętności motoryczne, jak i sensoryczne oraz językowe jest nauka języka angielskiego dla najmłodszych. Warto wybrać renomowaną szkołę językową dla dzieci w Łodzi, czyli  Baby English Center. Tylko tutaj dostępne są autorskie metody nauczania języka angielskiego już dla kilkulatków! Tak, tak, 2 – 3-letnie dzieci mogą zacząć uczyć się języka angielskiego dla dzieci – sprawdź: https://babyenglishcenter.pl/oferta-nauki-jezyka-angielskiego-w-lodzi/angielskie-przedszkole-w-lodzi/

Wszystko dzieje się na podstawie pasji, chęci poznawczych dziecka. Nie ma stagnacji, więc dziecko rozwija się maksymalnie całościowo! 

Gry wyścigowe i skakanie

Jeśli jesteś w domu, spróbuj pokazać dziecku, jak skakać z miejsca na miejsce. Możecie też wspólnie policzyć, ile skoków Twoje dziecko może wykonać na jednej, a potem drugiej nodze. Pokaż jej, jak marsz może prowadzić do skakania z użyciem wysokich kolan.

Graj w gry wyścigowe i sporty wymagające biegania, takie jak piłka nożna. Niech twoje dziecko biegnie z myślą o celu: na przykład uratowanie jego ulubionego pluszaka przed rzekomo ryczącą rzeką (tak naprawdę dywanik w korytarzu).

Pozwól dziecku wskoczyć w miejsce, w którym zwykle nie jest to dozwolone, na przykład z łóżka w twoje ramiona. Wypróbuj mini trampolinę lub pokaż mu, jak może bezpiecznie skakać z lekko wyższej powierzchni.

Udostępnij

O autorze