Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

NewsPorady

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?

Jak i w czym prać niemowlęce ubranka?

Będąc świeżo upieczoną mamą miałam milion pytań w zasadzie o wszystko. Jednym z podstawowych było jak i w czym prać niemowlęce ubranka? Odpowiednia ich higiena to bardzo ważna rzecz, gdyż nawet w dopiero co kupionych, z pozoru czyściutkich ubrankach, bytują miliony roztoczy i wszelakich drobnoustrojów. A te z kolei mogą wywołać u naszego malucha spore uczulenie i reakcje alergiczne.

Pamiętajcie więc, aby dobrze wyprać każde nowe ubranko zanim założymy je niemowlęciu, czy dziecku. Do prania używajcie proszku z obniżoną zawartością detergentu. Całość nie jest trudna, ale ważne, aby przestrzegać kilku zasad.

Dlaczego tak ?

Bo z pozoru czyste i nowe ubranko zanim trafi do nas przebywa długą drogę. Tkaniny dotykają szwaczki w fabryce, następnie osoby, które metkują odzież, personel w hurtowni i sklepie, klienci, a na końcu tego łańcucha Ty. Długa droga prawda? Każda z tych wcześniej wymienionych osób zostawia na odzieży ślad w postaci różnych, niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Poza tym osiada na niej kurz i cząsteczki brudu, wnoszone z ulicy do sklepu. Nawet w firmowo zafoliowanych przez producenta ubrankach można znaleźć roztocze. Dlatego też pamiętajmy, aby zawsze je wyprać.

W czym więc prać?

Tu pamiętajmy o zasadzie im mniejsze dziecko, tym delikatniejszy powinien być proszek, czy też płyn do prania. Nie używajmy zwykłego proszku. Dla noworodków oraz niemowląt zalecane są specjalne proszki z obniżoną zawartością detergentów, gdyż takie środki są hipoalergiczne i nie zawierają substancji, które mogą podrażnić skórę maluszka. Nie są też perfumowane, dzięki czemu ryzyko alergii maleje jeszcze bardziej. Takie proszki najlepiej stosować do trzeciego roku życia dziecka, a jeśli jest ono alergikiem to nawet dłużej.

W czym piorę ja?

Zdecydowałam się na Jelp Family Hipoalergiczny żel do prania, który w bardzo korzystnej cenie udało mi się zakupić na https://www.bdsklep.pl/dziecko. Przekonała mnie przede wszystkim sprawdzona receptura produktu, która nie zawiera żadnych dodatków mogących stanowić potencjalny alergen dla dziecka. A na pewno zdajecie sobie sprawę z tego, że w przypadku malucha o problemy skórne wcale nie jest trudno. Warto również wspomnieć, że przy okazji zakupów na bdsklep.pl udało mi się także skompletować niezbędną wyprawkę dla mojego maluszka. Co więcej zrobiłam to w korzystnej cenie, bez niepotrzebnego wydawania fortuny.

 

 

 

Udostępnij

O autorze