Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

DzieckoNews

Aplikacje, które możesz polecić swojemu dziecku bez wyrzutów sumienia

Aplikacje, które możesz polecić swojemu dziecku bez wyrzutów sumienia

Dłuższe spędzanie czasu w domach, spowodowało, że wyjęliśmy zapomniane gry planszowe, przeczytaliśmy książki, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, czy też stworzyliśmy kreatywne zabawki i gry dydaktyczne, wykorzystując zgromadzone przez nas materiały.

Kiedy brakuje pomysłów na rozwijające aktywności, warto sięgnąć po aplikacje, które z czystym sumieniem możemy zaproponować swoim dzieciom. Niektóre z nich rozwijają dziecięcą kreatywność, naturalną potrzebę tworzenia, inne pobudzają do logicznego myślenia, a jeszcze inne pomagają utrwalić konkretną umiejętność, na przykład tabliczkę mnożenia czy znajomość części mowy.

Aplikacje dla dziecka

Toontasic 3D  (Android, iOS)

 

Niezwykle atrakcyjna wizualnie aplikacja, dzięki której stajemy się twórcami filmu. Możemy stworzyć własnych bohaterów lub wykorzystać postaci dostępne w aplikacji. Dostępne są trzy schematy tworzenia filmu: krótki, klasyczny oraz raport naukowy. Wybierając postać i scenę (tło) opowiadamy historię i poruszamy swoimi bohaterami. Na koniec nadajemy tytuł swojemu filmowi, a także wpisujemy reżysera, czyli siebie. Po emisji każdego filmu otrzymujemy brawa od widzów. Ta aplikacja to fajny pomysł na rodzinne tworzenie opowieści, w której każdy z członków rodziny „steruje” swoją postacią filmową. Miłej zabawy!

FlipaClip (Android, iOS)

Rysunek, animacja poklatkowa, kreatywność, intuicyjność – tak w kilku słowach można opisać tę aplikację. Chciałbyś stworzyć swój pierwszy film animowany? To dobry czas, aby zacząć to robić teraz. Wykorzystaj FlipaClip.

Math Duel (Android, iOS)

Matematyczny pojedynek czas rozpocząć! Kto pierwszy wskaże poprawny wynik, otrzymuje punkt. Aplikacja pokazuje, jak nudne działania matematyczne mogą stać się ekscytującym wyzwaniem.

Scratch Junior (Android, iOS)

To niewątpliwie mój faworyt. Młodszy brat Scratch’a, Scratch Junior, w przyjazny sposób wprowadza nas w świat projektowania,  programowania i testowania. Daje poczucie sprawczości i uczy kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów. Jednym słowem – warto.

Sprite Box_Code Hour (Android, iOS)

Ta aplikacja również wprowadza nas w świat programowania. Dodatkowo, obok wizualnego języka, posiada możliwość programowania w Javie, czyli coś dla tych, którzy chcieliby dotknąć prawdziwego kodu. Ma bardzo przyjemną szatę graficzną. Postać, którą jesteśmy w grze, spotyka na swojej drodze przeszkody. Wtedy z pomocą przychodzi duszek. Musimy zaprogramować go tak, aby ostatecznie bezpiecznie przejść z miejsca na miejsce.

LogicPic (Android)

Logiczne obrazki uczą poszukiwania różnych sposobów na rozwiązanie problemu. Aktywizują mózg, uczą wytrwałości. Nagrodą jest obrazek, który pokazuje się, gdy poprawnie rozwiążesz logiczną zagadkę. Pogłówkujcie razem z LogicPic.

Kids brain trainer  (Android)

To propozycja dla młodszych dzieci. Dopasowywanie, szukanie różnic, układanie, klasyfikowanie, gry pamięciowe – to aktywności, które spotkamy w tej aplikacji. W atrakcyjny sposób dziecko ćwiczy umiejętności, które wielokrotnie wykorzysta w codziennych czynnościach.

Kujon Junior (Android)

Choć tytuł aplikacji może wzbudzać ambiwalentne uczucia, polecam do niej zajrzeć. Chcesz powtórzyć części mowy, synonimy, antonimy, ułamki, jednostki miar? Śmiało sięgnij po Kujona. Z taką aplikacją nauka nigdy nie będzie nuda.

Simple Soroban (Android)

Na koniec coś specjalnego – japońskie liczydło. Moje ostatnie odkrycie. I choć na początku, zrozumienie tego, jak działają liczydła, może przysparzać trudności, nie warto się zniechęcać. Zobaczysz, po chwili nie będziesz się w stanie od nich oderwać. Aplikacja jest przeznaczona dla starszych dzieci i młodzieży.

 

Udostępnij

O autorze