Skontaktuj się z nami

Bo zdrowie!

wszystko co musisz wiedzieć o zdrowiu

DzieckoNews

Angielski dla dzieci – metoda Genki English

Angielski dla dzieci – metoda Genki English

Jeśli chodzi o naukę to zapewne każde z rodziców zgodnie oświadczy, że inwestycja w nią jest rzeczą bardzo ważną. To w głównej mierze od tego, w jaki sposób wykształcimy nasze dzieci, zależeć będzie ich przyszłość. Dlatego też warto oprócz standardowych metod nauczania i obowiązkowych zajęć, zaoferować dziecku coś dodatkowego.

Jednak nie zawsze nasza pociecha będzie chętnie uczestniczyła w pozalekcyjnych zajęciach. Nasuwa się tutaj pytanie, jak sprawić, aby ten dodatkowy czas poświęcany na naukę był przyjemniejszy. Otóż jest to możliwe za sprawą szkoły języka angielskiego Baby English Center w Łodzi. Gdzie mali uczniowie nie tylko uczą się języka obcego, ale bardzo umiejętnie łączą naukę z zabawą. To wszystko za sprawą metody Genki English.

Genki English – co to takiego jest?

Samo słowo 'genki’ pochodzi z języka japońskiego i oznacza zabawny, ekscytujący. Twórca metody Genki English to Richard Graham, Brytyjczyk, który od wielu lat związany jest z nauką języka angielskiego. Najważniejszym założeniem tej metody jest połączenie zabawy z zaangażowaniem dziecka. Nie ma tu podręczników, są za to piosenki, gry, łamigłówki. Dodatkową pomocą jest zastosowanie najnowszych technologii.

Kluczem sukcesu Genki English są piosenki wraz z gestami, które poprzez zaangażowanie wielu zmysłów na raz, daje efekty w postaci szybkiego zapamiętywania i utrwalenia zwrotów i słówek. Piosenki pomagają w zadawania pytań i stosowania poznanego na zajęciach słownictwa.

Angielski dla dzieci w Łodzi Baby English Center

Szkoła Baby English Center, o której wspomniałam na początku, ma swoją siedzibę w Łodzi. Jest ona jedyną szkołą językową w Polsce, która stosuje metodę Genki English w nauce. Dzięki niej zaspokajana jest główna potrzeba dzieci w wieku szkolnym, potrzeba ruchu. Niestety jest ona dość często zaniedbywana podczas tradycyjnych lekcji, a to w konsekwencji może prowadzić do frustracji ucznia oraz braku koncentracji z jego strony.

Zadaniem dzieci, uczestniczących w zajęciach, jest odpowiadać pełnymi zdaniami na pytania lektora. Zajęcia są urozmaicone, ćwiczenia ruchowe przeplatają się z nauką przed komputerem, śpiewem i wypełnianiem ćwiczeń w podręczniku. Natomiast rodzice są mile zaskoczeni jak szybko widoczne są pierwsze efekty.

Zajęcia dodatkowe w Baby English Center

Baby English Center to nie tylko nauka języka angielskiego, gdyż oferta szkoły jest zdecydowanie bardziej rozbudowana. Organizowane są tutaj liczne zajęcia dodatkowe w ramach akademii BEC, takie jak: robotyka i klocki, joga dla dzieci, warsztaty plastyczno-techniczne, warsztaty teatralno-aktorskie. Dzieci mają także możliwość nauki języka hiszpańskiego.

Taka forma nauki, w której łączymy zabawę z przyswajaniem wiedzy, jest najskuteczniejszym sposobem, uczy dziecko zaangażowania. Przyznam Wam, że jestem pod wrażeniem i zarówno ja, jak i Julia z chęcią przetestujemy ten sposób nauczania. Co więcej, jestem przekonana, że na jej efekty, nie będziemy musieli długo czekać.

Udostępnij

O autorze